Wnętrze pełne

ciepła

images/static/hero-image.jpg

Singiel z biokominkiem, czyli atrakcyjne aranżacje kawalerek z żywym ogniem w tle

Marcin Zakrzewski |
Udostępnij Tweetnij Wykop
Singiel z biokominkiem, czyli atrakcyjne aranżacje kawalerek z żywym ogniem w tle

Blask prawdziwego ognia w kawalerce? Nie potrzeba do tego kominka, który zresztą na ogół nie jest możliwy do zainstalowania w takim mieszkaniu. Doskonałą, nowoczesną alternatywę stanowi biokominek. Efektowny, ekologiczny, bezwonny i bezdymny, wprowadza magiczny nastrój do wnętrza. Co więcej, jest to rozwiązanie dla każdego – nie ma żadnych ograniczeń technicznych.

Nowoczesny biokominek – poznaj jego zalety

Biokominek to współczesna alternatywa dla tradycyjnego kominka. Jego największą zaletą jest to, że sprawdza się tam, gdzie nie można zamontować klasycznego paleniska. Zasilany jest tzw. biopaliwem na bazie alkoholu etylowego. Podczas spalania nie powstaje dym ani popiół, a wszystko przebiega bezwonnie. Dzięki temu biokominek uznawany jest za rozwiązanie ekologiczne i przyjazne użytkownikom, co zapowiada już przedrostek bio-.
Kominek na biopaliwo można zamontować w dowolnym miejscu. Dostępne są modele zarówno do zabudowy, jak i przenośne. Mobilny biokominek ozdobi więc z powodzeniem stolik kawowy, a w razie potrzeby przeniesiemy go na balkon czy taras, by cieszyć się blaskiem ognia podczas przyjemnych letnich wieczorów. Warto jedynie pamiętać, by regularnie wietrzyć pomieszczenie z biokominkiem. Podczas spalania emitowane są bowiem para wodna i dwutlenek węgla (nie mylić oczywiście z tlenkiem węgla, czyli czadem).

Biokominki do zabudowy

Biokominki do zabudowy montuje się na stałe, najczęściej na ścianie. To świetny pomysł do kawalerki, w której każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. Lekką zabudowę można łatwo wykonać np. z płyt k-g izolacyjnych. Resztę powstałej wnęki warto zagospodarować półkami czy szafkami. Niemniej, aby podkreślić urodę biokominka, najlepiej zrezygnować z dodatkowych dekoracji ściennych. Do wyboru mamy zresztą urządzania w niezwykle ozdobnych ramach, np. w kolorze białym lub czarnym. Z ich pomocą można umiejętnie wprowadzimy do wnętrza klasyczny efekt kontrastu.
Inne intrygujące rozwiązanie to biokominek dwustronny, który umieścimy na granicy stref (np. między częścią dzienną a aneksem kuchennym). Można go wkomponować w lekką optycznie ściankę, niekoniecznie sięgającą do sufitu. Oprócz tego biokominek może być częścią cokołu – jeśli zabudowa ścienna wydaje się za dużym wyzwaniem. Taka opcja polecana jest jednak do nieco większych kawalerek.

Biokominki wolnostojące

Biokominek przenośny umieścimy w dowolnym miejscu, wedle upodobań. Mniejsze modele pięknie prezentują się na stoliku kawowym, czyli w centrum strefy wypoczynkowej. Większe, z pokaźnymi szklanymi przesłonami, warto postawić na podłodze – również obok sofy bądź foteli. Taki kącik relaksu w salonie będzie sprzyjał długim biesiadom w gronie znajomych czy rodziny.

Źródło: kratki.com

Kominek na biopaliwo do wnętrza nowoczesnego

Styl nowoczesny to stonowane barwy i proste formy. To dobry design oraz same materiały pełnią tu funkcję dekoracyjną. Dlatego biokominek stanowi doskonały wybór do takiego wnętrza. Eleganckie wykonanie i blask płomieni wystarczą – nie potrzeba żadnej dekoracyjnej oprawy! Do kawalerki w stylu nowoczesnym wybierajmy kominki bez ozdobnych portali, które lepiej się sprawdzają w aranżacji klasycznej. Idealna jest prosta rama. Świetnym wyborem będzie biokominek do zabudowy w jednolitej kolorystyce lub wolnostojący dopasowany do stolika kawowego.

Biokominki do wnętrz klasycznych

Tak naprawdę każdy biokominek sprawdzi się we wnętrzu klasycznym, niemniej najlepszą opcję stanowi model w efektownej ramie, która wygląda jak portal. Ograniczamy się jednak to stylizacji. Nie będzie to rama marmurowa czy drewniana, lecz z nowoczesnych tworzyw, które perfekcyjnie imitują też naturalne materiały. Biokominek portalowy może nawet zastąpić telewizor w aranżacji strefy dziennej. Warto go jak najlepiej wyeksponować – powinien być doskonale widoczny, umiejscowiony w centralnym punkcie salonu. Ponieważ nie wymaga skomplikowanej instalacji jak tradycyjny kominek oraz wyróżnia się mniejszą głębokością, sprawdzi się nawet w bardzo małej kawalerce.

Biokominek w stylu glamour

Styl glamour to klasyczne pałacowe wzornictwo potraktowane z nowoczesną fantazją. Jego znaki rozpoznawcze to elegancka paleta barwna (przede wszystkim biel, czerń, srebro, złoto), a także lśniące formy, lakierowane na wysoki połysk. Biokominek spełnia wszystkie te założenia, dodatkowo zyskujemy zaś taniec prawdziwych płomieni. Do salonu w stylu glamour warto wybrać modele, które intrygują formą obudowy. Mogą to być np. biokominki portalowe wysadzane kryształami Swarovskiego.

)