Wnętrze pełne

ciepła

images/static/hero-image.jpg

Nowoczesne wnętrza pełne ciepła z biokominkiem w roli głównej

Nina Romanek |
Udostępnij Tweetnij Wykop
Nowoczesne wnętrza pełne ciepła z biokominkiem w roli głównej

Rodzinny dom niejednemu kojarzy się z ciepłem domowego ogniska – rozumianego nie tylko w przenośni, lecz także dosłownie. Wielu z nas marzą się bowiem romantyczne wieczory we dwoje w blasku ognia czy chwile spędzane z najbliższymi w ciepłym, przytulnym i bezpiecznym salonie. Ale są i tacy, dla których kominek to idealne zwieńczenie nowoczesnych i eleganckich wnętrz.

Stylowo w bloku

Nawet mieszkając w bloku, nie trzeba porzucać marzeń o domowym ognisku. Biokominki spełniają pragnienia tych, którzy nie mogą zainstalować sobie tradycyjnego kominka opalanego drewnem. To duży przełom w trendach wnętrzarskich. Paleniska nie są kojarzone już wyłącznie z domkami, a tym bardziej z aranżacjami w stylu retro czy rustykalnymi.

To, co odróżnia biokominki od kominków elektrycznych to prawdziwy ogień, który nie tylko przepięknie ozdabia dom grą świateł, lecz także daje realne ciepło, które skierowane do pomieszczenia może stanowić dodatkowe źródło ogrzewania.
Jeśli metraż nie pozwala ci na montaż dużego biokominka, wybierz wersję stołową, która ustawiona na ławie w salonie, doda wnętrzu nowoczesności, tworząc jednocześnie prywatną oazę relaksu. Biokominki wolnostojące świetnie prezentują się także wyłączone. W towarzystwie gustownego wazonu lub świecznika przypominają niekiedy dzieła sztuki.

Źródło: Kratki.pl

Wykwintny glamour

Uwielbiany przez kobiety glamour cechuje bogactwo zdobień i blasku w mieszance stylów: barokowego, eklektycznego oraz nowoczesnego. Jeśli aranżujesz salon w takiej poetyce i dysponujesz większym metrażem, postaw na mocne kolory, jak czerń, grafit, fiolet oraz złoto lub srebro, a zyskasz nieszablonowe, a przy tym bardzo modnie urządzone wnętrze. W mniejszych pokojach sprawdza się przewaga koloru białego, przeplatana czarnymi dodatkami. Nieduży metraż optycznie zostanie powiększony, jeśli powiesisz w pomieszczeniu duże lustra.
Do stylu glamour podejdź jednak nieco z przymrużeniem oka. Baw się eleganckim, barokowym przepychem w stylu Versace, mieszając antyki z ultranowoczesnymi rozwiązaniami i dekoracjami, albo wybierz nowoczesny szyk, skupiając się na jednym dużym akcencie, pozostawiając resztę minimalistyczną, prostą i skromną w formach.
Stylu i przytulności dodadzą wnętrzu dekoracje z błyszczących tkanin, jak np. jedwabne poduszki, welurowe obicia i aksamitne zasłony, a nieco pazura – sztuczne skóry. Koniecznie zadbaj o wyjątkowe szczegóły, np. dekoracyjną zastawę.
Zwieńczeniem takiego wyposażenia będzie portalowy biokominek, bogato zdobiony kryształami Swarovskiego. Umieszczony w centralnym miejscu pokoju dziennego skupi rodzinę w zimne wieczory i wzrok gości podczas odwiedzin. Spektakularny biokominek doskonale spełni rolę dekoracyjną, idealnie wpisując się w trendy nowoczesnego glamour.

Źródło: Kratki.pl

Nowoczesna klasyka

W modzie i wystroju wnętrz istnieje duża zmienność trendów, które w połączeniu ze standardowymi rozwiązaniami tworzą nowe, świeże, ale nadal klasyczne aranżacje. Salon w brązowej tonacji, z drewnianymi meblami i podłogą, szarą sofą i kominkiem to opcja zawsze bezpieczna, ale też łatwo popadająca w monotonię. Wnętrze zaaranżowane z pomysłem nie musi być jednak nudne.
Aby przełamać sztampowość aranżacji, zamiast wieszać obrazy, postaw je na podłodze czy meblach. Wystarczy zresztą sama rama bez obrazu. Nie szukaj go na siłę. Możesz wyeksponować ją niczym dzieło sztuki – samą w sobie, np. na kominku.
Obok kominka w wersji bio ułóż drewno, którego nie spalisz, a wykorzystasz w charakterze dekoracji.

Źródło: Kratki.pl

Swoboda palenia

Oprócz niewątpliwej zalety, jaką jest brak wymogu podłączenia do przewodu kominowego i wentylacyjnego, biokominki cieszą się powodzeniem ze względu na proekologiczną technologię. Emitują one bowiem jedynie ciepło, parę wodną oraz dwutlenek węgla – w ilościach porównywalnych do tych, które wydychamy sami.
Dlatego opcja ta sprawdza się dobrze w suchych wnętrzach, gdyż poprawia wilgotność powietrza. W sezonie grzewczym staje się zatem doskonałym nawilżaczem. Jeśli interesujesz się medytacją, sztuką oddychania albo po prostu aromaterapią, biokominek świetnie się temu przysłuży. Dzięki niemu możesz nasycić powietrze ulubionymi olejkami eterycznymi, których cząsteczki, łącząc się z parą wodną, rozniosą aromat po domu, wpływając dobrze na twoje zdrowie: ciało, umysł oraz równowagę emocjonalną (np. w przypadku zatkanych zatok, kataru, stresu, bezsenności).
Ponadto, w naturalny sposób możesz zmienić zapach w domu, roztaczając stężony wyciąg z roślin bez obawy o trujące substancje, występujące przykładowo w świeczkach. Naturalne składniki zawarte w olejkach, które zastosujesz w biokominku poprawią koncentrację poprzez dopływ świeżego, orzeźwiajcego powietrza.

Źródło: Kratki.pl

*Kolacja w blasku ognia *

W części jadalnianej z kolei koniecznie pozbądź się telewizora, zakłócającego rodzinne konwersacje. Zamiast niego, wybierz kominek wiszący, który umieszczony blisko stołu doda ciepła w zimne wieczory oraz stworzy doskonałą atmosferę do rozmów, relaksu i spędzania czasu razem. Jeśli zależy ci na dodatkowym udekorowaniu ściany, wybierz prostą, ale ozdabianą wersję biokominka, np. w złotej ramie, która wygląda jak obraz.
Nowocześnie urządzone wnętrza zyskają na wyglądzie, jeśli na ścianie umieścisz kominek w wersji bio o zupełnie innej niż wszystkie, bardzo oryginalnej formie, jak choćby ta przypominająca zgiętą kartkę papieru, w której to rożku mieści się zbiornik paliwowy. Ultracienka formuła i płaska powierzchnia wyróżnią każde pomieszczenie, pozostając jednocześnie minimalistyczną dekoracją.

)