Wnętrze pełne

ciepła

images/static/hero-image.jpg

Jak ciekawie zaaranżować otoczenie biokominka

Anna Nowak |
Udostępnij Tweetnij Wykop
Jak ciekawie zaaranżować otoczenie biokominka

Jeszcze do niedawna osoby, które nie mieszkają w domu wolnostojącym mogły tylko pomarzyć o własnym kominku. Właścicielom mieszkań chcącym urządzić swoje wnętrza stylowo nie zawsze wystarczały nowoczesne instalacje elektryczne imitujące ogień. Na szczęście dziś do dyspozycji mamy szereg biokominków, które z powodzeniem zaspokoją najbardziej wymagające gusta.

Biokomninek w zasadzie można dopasować do każdego stylu. Do dyspozycji mamy modele wiszące, stojące oraz portalowe. Wszystkie z nich robią niesamowite wrażenie i mają szereg zalet, ale to stylistyka wnętrza jest kluczowa przy doborze tego właściwego.

Aranżacje retro i klasyczne cechuje duża spójność, harmonia i uporządkowanie, dlatego w tak urządzonych miejscach mile widziane będą proste, lecz eleganckie formy, np. stojących kominków portalowych. Jeśli zależy ci na szlachetnym wyglądzie z nowoczesnym pazurem, warto zapoznać się z asortymentem biokominków wiszących. Ich wybór jest naprawdę ogromny, począwszy od nieskomplikowanych, skromnych form, kończąc na najbardziej odważnych i nieoczywistych opcjach, jak chociażby półokrągły kominek z wykończeniem szlifowanym.

Wnętrza urządzone nowocześnie to z kolei miejsca, w których możemy pozwolić sobie na większe szaleństwo i zabawę formą. Zamiast oczywistego kominka na głównej ścianie, możesz zafundować sobie ścienny, do złudzenia przypominający ekran telewizora. Dodatkowo, oryginalnie zgięta krawędź przyciągnie wzrok, prezentując pięknie tańczące płomienie ognia.

Uniwersalne

Bardzo ozdobną i piękną alternatywą dla zwykłych kominków będzie ten, wykonany z błyszczącej płyty MDF, ozdobiony certyfikowanymi kryształami Swarovskiego. Jeśli zaś wolisz wersje wolnostojące, z pewnością spodoba ci się nowoczesna bio koza o pięknie kutej obudowie. Produkt wzbogacony jest także w taśmę LED, która dodatkowo podkreśla ogień, stwarzając przy tym niesamowitą atmosferę. Możliwe jest zmienianie pilotem kolorów oraz ściemnianie i rozjaśnianie światła.

Dekoracyjne

Osobom lubiącym wszelkie dekoracje poleca są niewielkie stojące biokominki, które zajmują mało miejsca i można je przenosić w zależności od potrzeby lub nastroju. To także wspaniały gadżet do biur, gabinetów i na taras, ponieważ wiele z nich można umieszczać na zewnątrz, jeśli tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne.

Minimalistyczne
W minimalistycznych, surowo urządzonych mieszkaniach, przyda się jeden motyw ozdobny, który wpłynie na odbiór całego wnętrza. Możesz zatem wybrać stojący, nieco muzealny, ale efektowny kominek - o prostym, eleganckim kształcie. Znacznie mniejsze, ale przyciągające wzrok są bez wątpienia przenośne wersje stołowe, które rozmiarem przypominają pudełko chusteczek higienicznych. Wersja ta sprawdzi się wówczas, gdy nie możesz pozwolić sobie na więcej niż jeden kominek, ale zależy ci bardzo na dostarczeniu ognia do różnych miejsc. Łatwe przemieszczanie sprawi, że za pomocą jednego wydatku ozdobisz kilka aranżacji.

Źródło: Kratki.pl

Drewno ceramiczne

Biokominki występują w przeróżnych kolorach, dlatego z pewnością dopasujesz któryś z nich do własnego wnętrza. Do dyspozycji oprócz standardowych wersji masz także złoto galwaniczne czy miedź oraz produkty o specjalnie szlifowanej fakturze.
Ponieważ wybór jest naprawdę ogromny, zanim przystąpisz do zakupu, określ na czym najbardziej ci zależy i czego oczekujesz od kupionego biokominka. Czy ma on pełnić jedynie funkcje dekoracyjne, czy może powinien też skupiać rodzinę wokół płomienia (wtedy powinien się znaleźć blisko stołu). Aby cieszyć się widokiem palonego drewna, wzbogać swój zakup o ceramiczne kawałki drewna lub kamienie ozdobne szklane, które stworzą efekt bardzo podobny do prawdziwego.

)