Wnętrze pełne

ciepła

images/static/hero-image.jpg

Ciepło w duchu eko – aranżacja wnętrza z biokominkiem narożnym

Tomasz Martyniuk |
Udostępnij Tweetnij Wykop
Ciepło w duchu eko – aranżacja wnętrza z biokominkiem narożnym

W miejscach, gdzie instalacja tradycyjnego kominka jest trudna lub niemożliwa, można zamontować biokominek. Jeszcze jakiś czas temu traktowano go jedynie jako alternatywę, dziś jednak zyskał pozycję pełnoprawnego elementu wyposażenia. Trudno się dziwić – zapewnia duże możliwości aranżacyjne i jest mniej skomplikowany w montażu. Szczególnie efektownie prezentuje się biokominek narożny.

*Ekozastępca *

Jeśli mieszkasz w bloku i marzysz o posiadaniu kominka, spełnieniem tych marzeń będzie jego wersja opalana paliwem z biologicznego alkoholu, która nie wymaga posiadania instalacji kominowej. Biokominek świetnie się prezentuje również w domach o dużym metrażu. Jest przy tym łatwy w obsłudze, która ogranicza się do uzupełnienia ilości paliwa płynnego i odpalenia go. Biokominek może przybierać różne formy – wolno stojącą, wiszącą, stołową oraz narożną. Jego zabudowa może też powstać według indywidualnego projektu. Biokominek narożny jest o tyle efektowny, że można podziwiać go z dwóch, a nawet trzech stron.

*Moc możliwości *

Biokominki pasują niemal do każdego wnętrza. Różne rodzaje obudowy, materiały i style pozwolą ci wybrać odpowiedni model. Warto zaplanować ten element wystroju, szczególnie w przypadku biokominka narożnego, już podczas projektowania domu lub generalnego remontu mieszkania. W ten sposób zadbasz o to, aby ściany były dopasowane do tej formy urządzenia i stworzysz idealnie spójną aranżację. Możesz wybrać wersję z opcją przeszklenia, które zabezpiecza ogień i ogranicza dostęp bezpośrednio do płomienia. Natomiast biokominek bez szyby powoduje, że wnętrze nagrzewa się szybciej. Dodatkowo, jeśli zastosujesz olejek eteryczny, przestrzeń wypełni się twoim ulubionym zapachem.

Źródło: kratki.com

*W roli głównej *

Biokominek w salonie nie pozostanie niezauważony, jednak warto zrobić z niego głównego bohatera, a zarazem punkt, wokół którego toczy się rodzinne życie. Odpowiedni pod względem wymiarów model dobierzesz nawet do małego pomieszczenia. Biokominek narożny ciekawie prezentuje się w sąsiedztwie telewizora. Jeśli układ na to pozwala, odbiornik możesz zainstalować nad kominkiem. Należy jednak przestrzegać zasad bezpieczeństwa – dotyczących zachowania odpowiednich odległości, użycia materiałów izolacyjnych – oraz stosować dodatkowe zabezpieczenia w postaci np. wnęki na telewizor albo rozdzielającej sprzęt półki.

Źródło: kratki.com

*Gorący łącznik *

Ogień bijący z biokominka narożnego można podziwiać z różnych stron. Warto to wykorzystać w otwartej przestrzeni i usytuować go na granicy pomieszczeń, np. salonu i kuchni czy kuchni i jadalni. Taka aranżacja pozwoli cieszyć się widokiem płomieni zarówno podczas wypoczynku przed telewizorem, jak i wspólnego przygotowywania kolacji. Ciekawą opcją, która podnosi atrakcyjność biokominka, są dwa paleniska.

*Na dobre wejście *

Dla tych, którzy chcą już od progu czuć ciepło domowego ogniska, rozwiązaniem jest zamontowanie kominka w przedpokoju. Biokominek narożny stanowi tu najlepszą wersję, gdyż będzie też widoczny z pomieszczenia, z którym łączy się korytarz.

Źródło: kratki.com

*Obudowa idealna *

Biokominek w salonie czy w każdym innym pomieszczeniu zyskuje charakter dzięki obudowie. Możesz ją dopasować do stylu wnętrza, wybierając materiał do indywidualnego projektu. Drewno pasuje do aranżacji rustykalnych, wprowadza też do wnętrza dodatkowe ciepło. Beton zdobi surowe, nowoczesne pomieszczenia, natomiast marmur to czysta klasyka. Tańszą alternatywą dla marmuru jest wapień, choć bywa trudniejszy w pielęgnacji. Z kolei stal jest dobrym wyborem do wnętrz minimalistycznych albo w stylu loftowym. Co ciekawe, w biokominek można też przekształcić kominek tradycyjny – przez montaż samego paleniska.

)